
Црвеначка дечија представа ,,Таван“ победник „Мајских сусрета“, Сивац освојио друго место
19. мај 2026.
Концертом Првог београдског певачког друштва у Сивцу завршени ,,Светониколајевски дани“
25. мај 2026.У амбуланти у Сивцу у току су радови на обнови ПВЦ столарије, док се у Црвенки приводе крају радови на замени столарије, са циљем унапређења услова боравка пацијената и рада медицинског особља. Како је истакла директорка Дома здравља Кула, др Весна Томић, локална самоуправа и држава континуирано улажу у развој и унапређење здравствених установа, са циљем обезбеђивања квалитетнијих и функционалнијих простора за пацијенте и медицинске раднике:
,,О томе колико и локална самоуправа и сама држава воде рачуна о развоју и унапређењу здравствених установа, говори и данашњи повод – обнова ПВЦ столарије у амбуланти у Сивцу, као и завршна фаза замене ПВЦ столарије у Црвенки. Наиме, унапређење услова рада за медицинско особље, али и боравка пацијената, огледа се како у енергетским уштедама, тако и у побољшању услова током летњих периода, када је посебно важно обезбедити пријатан боравак у условима високих температура. На овај начин настављамо да радимо на унапређењу здравствених услуга, кроз обезбеђивање квалитетнијих и функционалнијих простора за боравак пацијената и рад медицинског особља“.
Поред радова на амбуланти, у Сивцу се настављају и инвестиције у јавне објекте. Председник Скупштине општине Кула, Велибор Милојичић, најавио је да у понедељак почињу радови на реконструкцији зграде Месне заједнице, библиотеке и позоришта. Милојичић је уједно апеловао на мештане да више воде рачуна о заједничкој имовини, како би се сачувало све оно што се улаже у развој Сивца и побољшање услова живота у овом месту.
,,Заиста би било лепо да сви Сивчани више воде рачуна о својој имовини и да на тај начин оправдамо сва средства која се улажу у наше место. Поред реконструкције, односно замене столарије на Дому здравља и уређења фасаде, у понедељак почињу и радови на реконструкцији зграде Месне заједнице, библиотеке и позоришта. Искористио бих ову прилику да апелујем на све своје суграђане да поведемо више рачуна о заједничкој имовини. Значајна средства се улажу – Општина Кула је обезбедила део средстава за реконструкцију амбуланте, а на молбу директорке Дома здравља издвојена су и буџетска средства за адаптацију амбуланте. Средства за реконструкцију зграде Месне заједнице обезбеђена су и путем конкурса Покрајинског секретаријата. Без такве сарадње било би апсолутно немогуће реализовати све пројекте које спроводимо, како у нашем месту, тако и на територији целе општине. Још једном апелујем – хајде да заједнички покушамо да сачувамо оно што градимо и да Сивац заблиста у новом светлу“.




